Заплакаа иконите во Украина (Видео)


Во Русија и Украина во неколку храмови истовремено од иконите почнало да тече миро.

Mirotocive-ikone-u-Belorusiji-15Народот и свештениците се запрашуваат каков е тоа знак.

Познато е дека вакво масовно течење на миро од иконите е забележано во пресрет на некои големи катастрофи, на пример истот се случувало пред големата револуција во 1917 година.

Ова појава е забележана во неколку градови во Русија и Украина.

Denesen.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1