Запознајте го човекот кој докторите го нарекоа ЛУД – одбил хемотерапија и сам се излечил (Видео)


Што ќе се случи доколку на вашиот доктор му кажете дека не сакате хемотерапија и наместо тоа би се обиделе со алтернативни методи?

izlijecio-sam-rak-debelog-crijevaОва му се случило на Крис Варк и го нарекле ЛУД. Но неговата приказна не завршува трагично. На 26 години Крис е соочен со ноќна мора и не знае како да се справи со тоа.

Неговата дијагноза била рак на дебелото црево во 3 фаза и 60% да живее пет години под хемотерапија. Но Крис се одлучува за алтернативниот начин на лекување на телото, адаптирајќи го неговиот животен стил на органска исхрана полна со сокови. Ова е неговото сведоштво:

365

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1