Зар Македонец нема да се снајде: Изум – мешалка за Ајвар (Видео)


Правењето зимница е напорно секако. Најмногу мака треба за мешањето на ајварот – треба да се меша со часови инаку загоре ајварот.

На еден македонски иселеник изгледа му здосадило да меша со часови па човекот си смислил машина која наместо него меша во казанот додека тој си седи до него релаксиран.

Па еве идеја пред стартот на сезоната за правење ајвар – како полесно да си поминете 🙂

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1