Заштитениот сведок го дал својот исказ – Препознавал по фотографии.


Распитот на сведокот за случајот “Монструм” завршил и е снимен, изјави за Нова Македонија истражниот судија Владимир Туфекџиќ. Но ниту адвокатите на обвинетите не смееа да зборуваат за исказот на заштитениот сведок кој доцна вечерва го даде својот исказ.

По завршувањето на заштитениот сведок Е1 во случајот “Монструм” Насер Рауф, адвокатот на четворицата осомничени за петкратното убиство  кај Железарското езеро, излезе од судницата за да разговара со дел од роднините кои се наоѓаат пред кривичниот суд во Скопје

Денеска во судот под силно полициско обезбедување, беа донесени осомничените за громорозното убиство на петмината жители од скопската населба Радишани.

Двајца од осомничените сторители на убиството се во бегство, и се претпоставува дека се наоѓаат во Косово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1