Застрашувачки извештај на NASA: Удари од астероид во 2017 – Животот на Земјата доведен во прашање!


NASA соопштила нови вознемирувачки податоци кои најавуваат дури 400 удари на астероиди во периодот од 2017. до 2113. година, а на основа на набљудување на вселената во изминативе 60 дена.

До сега непознатиот астероиден појас, бил лоциран длабоко во вселената и сега со голема брзина се движи кон нашиот сончев систем, пишува Express.co.uk.
Asteroid1
Тоа би значело дека глобалниот убиец би можел да удри во Земјата некаде околу 2020. година и така да го збрише животот на планетата, онаков каков што го познаваме, и да ја промени климата за наредните милениуми.

Ова застрашувачко предвидување се појавило кога NASA ги соопштила новите вознемирувачки податоци кои најавуваат дури 400 удари во периодот од 2017. до 2113. година, а на основа на набљудување на вселената во изминативе 60 дена.

Поголем дел од астероидите имаат максимален дијаметар од околу 100 метри.

Тоа што посебно ги загрижува астрономите е појавата на “Колосалното чудовиште”, како што го именувале еден од астероидите, кој и се заканува на Земјата во наредните 6 години.

Точка.ком.мк

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1