Затнат нос, кашлање, омалаксаност – Не е грип, туку од она што го прскаат во воздухот – тврди научник (Видео)


Болен сте, носот ви е затнат. Имате болки низ целото тело. Испотени сте кашлате, кивате и немате доволно енергија за да станете од креветот. Тоа според доктор Лен Хорвиц не е грип туку заговор.

chemtrail contrailВо текот на изминатите 10 години, Хоровиц станал најконтроверзниот Американски медицински авторитет. Универзитетскиот обучен медицински истражувач, Хоровиц (48), јавно обелоденил дека владата на САД е дел од заговорот со фармацевските компании, со цел да направи голем дел од населението да биде болно.

Мејнстрим медиумите известувале дека болниците, просториите за итни случаи, биле преполни со пациенти кои страдале од бизарни респираторни инфекции, што воопшто не изгледале како вирус.

Доколку беше бактериска или вирусна инфекција, тоа ќе предизвикаше треска, но не беше така. Траеше со недели ако не и месеци“, вели Хоровиц.

Микопласмата не е вистински вирус. Таа нема клеточен ѕид. Таа оди длабоко во мобилното јадро со што прави многу тешко да имунолошкиот систем одговори на истото. Тоа е вештачки биолошко оружје.

„Chemitrails“ го уништуваат вашиот имунолошки систем
„Верувам дека „chemistrails“ се одговорни за хемиското труење на јавноста. Имунолошката дисфункција им овозможува на луѓето да станат подложни на опортунистички инфекции како што е макопласмата и други опортунистички инфекции“, вели доктор Хоровиц.

pv02„Јас прв пат почнав да ги испитувам „chemistrails“ кога беа испрскани над мојот дом. Фотографирав, а потоа контактирав со агенцијата за заштита на животната средина. Потоа стапив во котакт со центарот за контрола на болестите и за една недела добив писмо од еден од главните токсиколози, велејќи дека имали некои елементи на етилен дибромид во горивото на авионите.
Етилен дибромид е познат хемиски канцероген што е отстранет од безоловнитот бензин, поради предизвикувањето на рак.

Супстанцата излегува од горивата на авионите што предизвикува имуносупресија и слабеење на имунолошкиот систем на луѓето.

Потоа се појавуваат микроби и габи кои предизвикуваат респираторни болести. Одеднаш се развива бактериска инфекција. Потоа се подложни на антибиотици кои предизвикуваат вашето тело да добие осипи или слични заболувања.

Вашиот црн дроб се полни со отрови и разни хемикалии.

Одеднаш се појавуваат луѓе кои се целосно надвор од рамнотежа, инфицирани со две, три или четири микробиолошки ко-фактори, некои затруени од различни хемикалии и некои кои се хронично болни.

„Она што ќе ви го откријам сега не е шпекулација. Ако ги читате светските топ анализи на воените врвни експерти вклучувајќи го и извештајот на Ајрон Монтајн, семејството Рокфелер е еден од главните играчи во овој заговор. Тие се едни од главните играчи во светскиот геноцид, намалување на светската популација. Тоа повеќе не е мистерија“, вели Хоровиц.

„Ја препорачувам одличната книга од доктор Џон Колман кој работел како британски таен агент на највисоко ниво. Тој беше човекот кој што беше дел од овие компании. Сето тоа оди наназад во крајна линија до највисокото ниво на кралското семејство. Семејството Буш, Ротшилд, се се базира на парите на Рокфелер, и кралските семејства.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1