Затвореник од „Идризово“ почина на скопските клиники


Шеесет годишниот П.Ј. од Скопје, затвореник од КПУ „Идризово“ починал ноќеска во Арестанското одделение во Клиничкиот центар.Од МВР соопштуваат дека затвореник боледувал од рак на грлото. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1