Спасовски: Нема спас за тие што пукаа на прославата на ДУИ


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во денешното гостување на Канал 5 рече дека оние што со огнено оружје „славеа“ во Чаир нема да се спасат.

-Веднаш по настанот преземавме мерки за пукањето во Чаир и работиме на целосно расчистување на случајот. МВР постапува неселективно. Исто така, постапуваме и по настанот кога лице со оружје се сликало пред штабот на СДСМ во Бутел, рече Спасовски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1