Земјата пропаѓа во Луизијана (Видео/Фото)


 

Вознемирувачки сателитски снимки се појавија на интернет во кој јасно може да се забележи како еден дел од земјината кора во Луизијана, во површина од 5,5 хектари, илустративно кажано колку пет фудбалски игралишта пропаѓа. Последните направени снимки покажале дека земјиштето се зголемило за 300 метри по должината на источниот брег и 100 метри во внатрешноста.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1