Земјата се тресе – во 7 држави земјотреси како експлозии (Видео)


Последните три дена во седум земји од сверен Тексас биле забележани страотни удари и земјотреси. кога се затресла земјата се чул звук како експлозија која ги преплашила жителите, .

Голем дел од луѓето испаничиле кога ги слушнале, а некои од нив веднаш реагирале повикувајќи ги противпожарните служби. Земјотресите во Тексас и Оклахома се случиле на 5 декември, а силната експлозија која што се слушнала во подземјето, околу осум часот утрината ги потресла и прозорите на куќите.

Една од жителkите во Ариозна пак откако ги слушнале чудните подземни звуци, изјавила дека одеднаш сите кучиња заедно залајале Претходниот ден исти вакви експлозии биле забележани и во Алабама.

вакви громогласни подземни звуци биле пријавени во Џорџија. Некои од луѓето следниот ден, по поминувањето на звуците забележале дека патиштата се нерамни и дека на некои места се прекршени.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1