Земјотрес 4.5 степени почуствуван во Македонија


Земјотрес со јачина 4.5 почуствуван и во Македонија. Земјотресот е со епицентар во местото Перник во Бугарија, на само 20 километри од Софија.

 

Magnitude M 4.5
Region BULGARIA
Date time 2012-07-14 12:52:08.0 UTC
Location 42.59 N ; 23.11 E
Depth 10 km
Distances 20 km SW Sofia (pop 1,152,556 ; local time 15:52:08.5 2012-07-14)
7 km E Pernik (pop 82,467 ; local time 15:52:08.5 2012-07-14)
Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1