Земјотрес ја стресе Македонија – епицентарот во Албанија


Според податоците од „Live earthquake map“ епицентарот на земјотресот бил во Албанија, а со магнитуда од 4,6 степени Земјотрес околу три часот утринава се почувствува во поголемиот дел од западна Македонија.zemjotres

Земјотресот го почуствуваа и скопјани. Според информациите по силниот земјотрес во Албанија следеле уште два помали .Едниот со 2.2 а вториот со јачина од 3.2 степени.

Magnitude mb 4.6
Region ALBANIA
Date time 2015-02-07 01:56:23.3 UTC
Location 41.86 N ; 20.11 E
Depth 10 km
Distances 64 km N of Tirana, Albania / pop: 374,801 / local time: 02:56:23.3 2015-02-07
33 km NW of Peshkopi, Albania / pop: 14,848 / local time: 02:56:23.3 2015-02-07
9 km N of Kurbnesh, Albania / pop: 1,429 / local time: 02:56:23.3 2015-02-07
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1