Земјотрес ја стресе Македонија вечерва


Земјотрес со интензитет од 4 степени според европската макросеизмичка вечерва во 20:37 минути го стресе југот на Македонија.

zemjotres

Како што јавуваат локалните сеизмолошки станици, епицентарот бил на 35 километри југозападно од Гевгелија на територијата на соседна Грција.

Земјотресот го почувствувале жителите во јужниот дел на Македонија.

Се уште нема официјална потврда од македонската сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1