Земјотрес ја здрма Битола ноќеска


zemjoСлаб земјотрес беше почувствуван ноќва во Битола и битолско.

Епицентарот на земјотресот што се случи во 02:23 часот е во близина на село Цапари, битолско, сместено на падините на Баба планина.

Земотресот беше почувствуван и во Битола, 15 километри одалечена од Цапари.

Magnitude ML 2.7
Region FYR OF MACEDONIA
Date time 2013-05-26 02:50:14.0 UTC
Location 41.90 N ; 21.22 E
Depth 10 km
Distances 20 km SW of Skopje, FYR of Macedonia / pop: 474,889 / local time: 04:50:14.0 2013-05-26
7 km S of Bukovik, FYR of Macedonia / pop: 1,256 / local time: 04:50:14.0 2013-05-26
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1