Земјотрес од 3.6 степени во Струшко


 

Земјотрес со интензитет од 3,6 степени вечерва, на полноќ почуствуван во Струга и регионот. 

Потресот бил со епицентар на 7 километри од Вевчани, на територијата на Република Албанија.

Бил почуствуван во вевчанскиот регион, Струга, Охрид и околината.

Magnitude ML 3.6
Region ALBANIA
Date time 2012-12-08 22:57:18.0 UTC
Location 41.24 N ; 20.49 E
Depth 8 km
Distances 283 km SW Sofia (pop 1,152,556 ; local time 00:57:18.0 2012-12-09)
36 km E Elbasan (pop 100,903 ; local time 23:57:18.0 2012-12-08)
15 km E Librazhd (pop 12,691 ; local time 23:57:18.0 2012-12-08)
7 km W Vevcani (pop 2,429 ; local time 23:57:18.0 2012-12-08)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1