Земјотрес во Кичево и Крушево


Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала-1998 денеска во 11 часот и 14 минути е почувствуван во Кичево, Крушево и околните населени места.


Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на околу 70 километри југозападно од Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1