Згодна и моќна – Хрватската претседателка во бикини (Фото)


Колинда Грабар Китаровиќ била министерка за надворешни работи и амбасадорка во САД. Taa e ќерка на месар а мајка и била домаќинка.

hrvatska.jpg-500

 

Дека добро се држи покажуваат фотографиите кои веќе почнаа да кружат по социјалните мрежи, снимени на плажа и на кои се гледа нејзината совршена линија.

Очигледно сопругот, професорот Јаков, со кого се заедно уште од студиите во Загреб не ги чува само децата заради кои ја “замрзнал” професорската кариера, туку и својата сопруга.

Двојката има две деца, Катарина и Лука.

kolinda kitarovic

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1