Жељко Јоксимовиќ доби син – веќе му дадоа и име..


Популарниот српски пејач Жељко Јоксимовиќ попладнево доби син.

Неговата сопруга, познатата водителка, Јована Јоксимовиќ денеска во 18 часот на свет ја донесе нивната принова. Таа роди машко дете. Парот веќе одлучил, детето да се вика Коста.

jovana-jankovic-zeljko-joksimovic-bosfor-odmor-uzivanje-1366501273-299861

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1