ФОТО: Горат два автомобили во центарот на Скопје


Автомобил се запалил попладнево околу 14 часот на улицата Антон Панов во центарот на Скопје, пишува НетПрес.

IMG_1915B

Според очевидци, автомoбилот од марката „Рено“ е целосно уништен од пожарот, а пламените јазици зафатиле уште еден автомобил од марката „БМВ“.

Две противпожарни возила веднаш интервенирале, а пожарот бил изгаснат.

IMG 1915B

Причините, како и висината на материјалната штета, дополнително ќе се утврдат. За среќа, повредени нема.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1