Старец му дал 30 денари на 9 годишно девојче и го допирал по телото


pedofil_1Седумдесет и три годишниот Б.А. од Скопје заработил кривична пријава поради полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години.

Старецот Б.А. од Скопје, на први овој месец, движејќи се по Првомајска, пресретнал деветгодишно девојче, по што најпрво и’ дал 30 денари, а потоа почнал да го допира по телото и интимните делови, по што и’ ја ставил нејзината рака на неговите интимни делови.

Полицијата против него поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1