Жељко Јоксимовиќ на сослушување


По повод големата истрага на Даночната управа на Србија, чија главна цел се естрадните уметници, денеска е сослушан и пејачот Жељко Јоксимовиќ.zeljko1

Пред истражните органи Јоксимовиќ истакнал дека нема што да крие, нту да се грижи за било што.

„Секој кој ревносни си ја врши својата работа, во рамките на законот, разговорот со надлежните институции го смета за нормална и формална работа“, изјавил Јоксимовиќ.

Инаку, во акцијата на даночните органи на сослушување се повикани и Сека Алексиќ, Милица Тодоровиќ, Миле Китиќ, а досега свои изјави дале и Сандра Африка, Јелена Карлеуша, Мирослав Илиќ…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1