Жена изгоре во пожар во Битола


Во битолското село Буково вчера околу 14 часот настанал пожар во куќа сопственост на 76 – годишната Драгица.Ш.  Од страна на екипа од ППЕ-Битола пожарот бил изгаснат.POZAR-22-

Околу 17:00 часот, кога бил извршен увид од страна на екипа од СВР Битола, било забележано дека при пожарот во куќата, сопственичката целосно изгорела.

Причината е несоодветно ракување со грејното тело.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1