Жена се обиде да се фрли од Камениот Мост – ја спаси минувач


kameni most66 годишната Марица А. попладнево во 14:10 се обидела да се самоубие фрлајќи се од Камениот Мост.Полицијата информира дека жената ги соблекла кондурите и се качила на огадата на мостот. Во тој момент поминал случаен минувач, за чиј идентитет полицијата нема информации и почнал да ја убедува жената да не се фрла од мостот на Вардар.

По кратко убедување успеал да ја симне жената од мостот. Била повкана Брза Помош и таа била одесена во болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1