Жена со церебрална парализа се лечи со марихуана – Резултатите се зачудувачки (Видео)


Церебрална парализа (CP) е група на болести со непрогресивни движења предизвикана од дефект или оштетување на незрелиот мозок. Терминот “церебрална” се однесува на мозокот, а “парализа” на нарушените движења

maraЖаклин Петерсон боледува од церебрална парализа со големи потешкотии во говорот, но по консумирање на медицинска марихуана, таа е во можност да зборува сосема нормално.

Овој видео клип е дел од документарниот филм “In Pot We Trust”, кој покажува користење на марихуаната за разни медицински цели при лекувањ на леукемија, мултиплекс склероза, пост трауматски стрес и други заболувања.

Можеби марихуаната не е толку лоша како што велат властите?

Кукурику

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1