Жени џабе шминка, силикони – мажите се повеќе бараат само богати жени, не е важно какви


Во кризата и текот на љубовта се промени. Неверојатно звучи податокот дека се повеќе современи мажи се подготвени да се оженат за пари, дури и ако идната невеста е многу повозрасна, досадна и не со многу привлечен изглед.

maz sponzorusaРезултати од анкета спроведена во Велика Британија покажува дека се повеќе мажи се одлучуваат да бидат спонзоруши.

Наместо со  бизнис или барање на пристојна работа за нив полесен начин да се дојде до пари е токму одлуката да се занимааваат со оваа професија.

Студијата покажува дека и дамите стануваат се повнимателни при одлуката да стапат во брак, па така дури 29 отсто од британките бараат потпишување на предбрачен договор.

-Се стекнува впечаток дека припадниците на посилниот пол, како никогаш досега, повеќе се водат со главата наместо со срцето. Дојде време кога и мажите бараат финасиски ситуирана партнерка, со која би можеле да имаат стабилен живот, се наведува во истражувањето.

Фактор.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1