Жени и деца затворени во камион – Емигрантска драма на автопатот Скопје-Куманово (ВИДЕО)


Вистинска драма се случи денеска на автопатот Скопје – Куманово, кога од товарен камион излегоа десетици емигранти.

111111(1)

Меѓу емигрантите имаше деца, мажи, жени и постари лица. Повеќето се од Ирак, Либија и Курдистан, објави ТВ21.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1