Жестока тепачка во Стопанска банка во Тетово


Кавга меѓу двајца тетовци и две момчиња на 23-годишна возраст од село Слатино, прераснала во тепачка вчера околу 14 часот на улицата Маршал Тито во Тетово.

Еден од тетовците со метална палка го удрил едното момче од Слатино, по што побегна кон просториите на Стопанска банка, но бил пресретнат од момчињата и во банката повторно почнале да се тепаат со дрвени палки, при што оштетиле еден принтер.stopanska-banka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1