Живкица бремена по трет пат – очекува девојче


Македонската радио и ТВ водителка, Живкица Каленикова е бремена по трет пат!

zivkica22

Живкица е во второто тромесечје од бременоста, а остана бремена само неколку месеци по раѓањето на нејзиниот втор син Марко. По два сина, семејството Каленикови ја очекуваат првата ќерка.

Живкица и нејзиниот сопруг Зоран веќе ги имаат 2-годишниот син Дарјан и 8-месечниот Марко. Новата принова се очекува на пролет.

Хит Портал

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1