ЖИВО: Заев и Филипче ќе соопштат во колку часот ќе почнува полицискиот час


Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција во 14.00 часот ќе соопштат каква е одлуката на Владата во однос на новите предложени рестриктивни мерки.

Комисијата за заразни болести утринава предложи засилување на антиковид-мерките, според новиот предлог, од утре полицискиот час наместо во 22 часот ќе почнува во 19 или 20 часот, и сосема е извесно дека Владата ќе донесе таква одлука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1