Знаете се за сексот? – Ејакулацијата е со брзина од 45 км / ч


399601-seks1 Секој четврти маж гаси светло за време на сексот.

2 што повеќе имате секс, толку сакате повеќе.

3 Една четвртина од пенисот е малку свиткана за време на ерекцијата.

4 Просечната должина на пенис во ерекција е 15 см.

5 Речиси половина од мажите мислат дека нивниот пенис е премногу мал, додека поголемиот дел од жените задоволни со големината на “алатките” на нивните мажи.

6 Поради апстиненција кај мажите се намалува бројот на сперматозоиди.

7 Просечно здрави мажи имаат 300 милиони сперматозоиди во една лажичка сперма.

8 Истата лажичка  има седум калории.

9 Просечната брзина на ејакулацијата е 45 км / ч.

10 загрижени за калории? Нема потреба за тоа кога станува збор за секс, бидејќи за време на 30 минути активен секс успешно се горат 200 калории.

11 Семето содржи протеини кои го имаат истиот ефект како анти-стареење крем, што значи дека ја затегнува кожата и дава инстант лифт ефект.

12 Не е чудо што сакаме да пливаме со делфини,  луѓето и делфините се единствените видови кои имаат секс од задоволство.

13 73 отсто од 70-годишните мажи се се уште сексуално активни (имаат нагон и ерекција).

14 Најпопуларниот место за секс надвор од спалната соба, барем кога станува збор за Американците, е очекувано – автомобил.

15 За време на оргазам кај жените се лачи  ендорфин, кои дејствуваат против болка. Така да сексот може да лекува.

16 За среќа на мажите, 75 проценти од нив секогаш има оргазам за време на сексот, но за жените ситуацијата не е толку светла. Само 29 отсто од жените доживуваат оргазм при пенетрација, на останатите им е потребна стимулација на клиторисот.

17 Возрасни мажи мислат на секс секои седум секунди.

18 Чевли и нозете се најчестите фетиши во западниот свет.

19 Човек има во просек 11 ерекции на ден.

20 Се претпоставува дека секој ден во светот има околу 100 милиони сексуални односи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1