Зоне побегуља – кидна за Америка


Познатата актерка Катарина Радивојевиќ, или нам добро позната како Зоне Замфирова е на чекор до остварување на својот сон. Таа на лотарија која американската влада секоја година ја организира за имигрантите, доби зелена карта, што на актерката ќе и овозможи без пречки да живее и работи во САД.

zone-zafirova-300x162
Некогашната Зоне Замфирова дури четири пати аплицирала, а последниот пат од 20.000 што се пријавиле таа била една од 200-те среќни добитници. Интересно е што нејзината сестра Јасна пред неколку години исто така доби зелена карта, како и нејзиниот зет, па сега живеат во Лос Анџелес.

– Задоволна сум од зелената карта. Досега имав работна виза само за ангажмани во областа на актерството, а сега конечно ќе ми биде овозможен постојан престој, па и продолжување на школувањето таму. Иако пет години живеам на релација Србија – Америка многу е тешко да се оствари американскиот сон. Зад себе имам успешна кариера во Србија, но таму морав да почнам од нула, изјави убавата Катарина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1