Зоолошката во Скопје ќе добие слонара


Скопската зоолошка градина распиша оглас за изградба на слонара.zoo skopje

Проценката е дека за проектот ќе се потрошат 22.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот за јавна набавка е најниската цена.

Зоолошката во Скопје, веќе 25 години е без слон, откако последниот угина во 1991 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1