Зошто вчера не беше крај на светот? ВИДЕО


NASA веќе има подготвено видео кое е наменето за 22 декември.

НАСА планира ова видео да е објаснување зошто на 21.12.2102 не сме изумреле сите и не дошло крај на светот. Во видеото најмногу внимание се посветува на календарот на маите.

Погледнете зошто нема да заврши светот.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1