Путин згрме: Убијте ги терористите ако пукаат на вас, експлозијата во Санкт Петербург е терористички напад


Претседателот на Русија Владимир Путин експлозијата во продавницата во Санк Петербурк ја нарече терористички напад и изјавил дека наредил на службите да се однесуваат во склоп на законот за апсења на криминалците, но во случај да бидат загрозени животните на преставниците на законот не треба да бидат уапсени, туку да бидат застрелани на лице место.

Тој исто така додал дека FSB неодамна спречила уште еден терористички напад.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1