Се враќа смртната казна во Македонија?


Жителите на струшкто село Вевчани започнаа граѓанска иницијатива за враќање на смртната казна во Македонија, за извршени најтешки облици на кривични дела.

vevcani44

Овој потег на вевчанци доаѓа по трагедијата која ја потресе Македонија, кога во Вевчани беа убиени две лица, а две беа повредени.

По собирањето на потписите иницијативата ќе биде доставена до надлежните институции во Република Македонија, соопшти општина Вевчани.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1