Ќе ви се скрши срцето – Татко ја држи раката на мртвата 15-годишна ќерка затрупана под урнатините


Бројот на загинати во двата разорни потреси кои вчера го погодија јужниот дел на Турција и северозападна Сирија порасна на 5.100, а десетици илјади се повредени.

Една од најпотресните фотографии стигна од уништениот град Караманмарас. Масут Ханцер ја држи за рака својата 15-годишна ќерка. Таа лежи мртва на кревет, затрупана под урнатините.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1