11 автомобили излетале од автопатот кај Велес


Единаесет возила поради лизгавиот коловоз изутрината излетале од автопатот Скопје – Велес во блзиина на т.н. Штипска клучка.
Според информации од МВР, во сообраќајката нема повредени лица.
Делот од автопатот на кој се случила сообраќајната несреќа е осојничаво место и голомразицата е честа појава, поради што АМСМ предупредува на внимателно возење

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1