Сообраќајка во Центар во Скопје – смачкан автомобилот (Фото)


стравичен судир на крстосница во центарот на Скопје, скопјанец имал голема среќа што останал жив.

До несреќата дошло на самата раскрсница меѓу  автомобил “сузуки марути” и комбе. Како што пренесува Вечер кои бил на местото на настанот, во несреќата возилото сузуки било целосно смачкано, а возачот дваесетина минути, бил во него чекајќи возилото на Итната помош. Лекарите и полицајците успеале да го извадат од смачканото возило. Пренесен е во Ургентниот центар.

Според Вечер освен што беше во шок, скопјанецот, имал голема среќа да мине само со скршена рака иако неговите нозе биле приклештени во деформираната каросерија на автомобилот.

Фото Вечер

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1