11 полицајци пуштени на домашно лекување, 26 задржани, но во стабилна состојба


Единаесет припадници на МВР кои се здобија со повреди во терористичкиот напад во Куманово и беа хоспитализирани на скопските клиники се пуштени на домашно лекување, а дваесет и шест други се задржани, но се во стабилна состојба.

Во судирот на македонската полиција со терористите во Дива населба животот го загубија осум припадници на МВР.urgenten brza pomos klinika

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1