12 годишно девојче во Србија забременило – момчето 17, е уапсено


Против малелтниот К.Е (17) од Костолац поднесена е кривична пријава поради обљуба над 12 годишната Б.Е. од Смедерево, која сега е бремена.

siluvanje maltretiranje devojceПо поднесената пријава, Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, покрена истрага и зема изјава од девојчето.

Девојчето кажало дека се наоѓало во врска со малолетниот К.Е. од јули 2013 година.

Во август таа своеволно избегала од куќата на нејзините родителии отишла кај момчето во Костолац, каде основале вонбрачна заедница.

Девојчето приложило лекарска документација во која се гледа дека е бремена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1