Мајка истерувала ѓавол од децата – убила две 1 и 2 годишни, другите 2 се спасиле


Полицијата од Мериленд подигна обвинение против жена за која се смета дека ги убила двете деца, и имала обид за убиство на уште две други деца.

Zakieya-Latrice-Avery-3038622Жената ги сторила убиствата додека врз децата вршела егзорцизам. Трагедијата се случила во градче северно од Вашингтон а за Закија Ејвери е обвинета за убиство на едногодишниот син и двегодишната ќерка.

За убиството е обвинета уште една жена, 21 годишната Монифа Сафорд која исто така е уапсена.

Граѓаните од градот Џермантаун синоќа се собрале пред куќата и оставале цвеќе и палеле свеќи за настраданите деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1