120 луѓе танцуваа на плоштад за да ја запросат Јана – кажа ДА (Видео)


Околу 120 флеш- мобери од балетското студио Еурека снимаа рекламен спот на плоштадот Македонија.

zaprosuvanje-plostadm500Јана била задолжена за да ја спреми кореографијата, нејзиното момче го искористил тоа и без таа да знае тој токму при снимањето ја запросил.

Спотот бил сниман по повод саемот за венчавки „Во бело“, Иван кој е новинар во ТВ Алфа, знаел кога ќе се снима флешмобот и вистински ги искористил моментот.

Погледнете

Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1