Македонец тврди – Каменот грифон користи како соларен панел (Видео)


Владо Павлов на својот фејсбук профил постави видео за кое тврди дека е доказ дека каменот Грфон може да се користи како соларен панел, и дека не случајно токму тој бил врв на пирамида за која тој тврди дека постоела во Македонија.

Еве што тој напиша за видеото

grifonБидејќи тврдат дека Грифонот бил обичен камен –  ке направам едно клипче во моментото и ќе ви го преставам бидејќи се спремаме за 20 април и ставање во функција на истиот како Соларен панел

Во пресрет на 20 април кога е закажано изнесување на Грифонот на Сонце ви доставуваме аргумент дека истиот тој прима и исфрла електрони во темница во просторија која нема додир на сончеви зраци достигна и од 37 волти , а тоа значи дека на Сонце илјади пати ќе се зголеми волтажата ……….

Целта докажана дека не се работи за КАМЕН како што се исмејуваа 99, 9 % Македонците , поголемиот број несвесно , туку дека се работи за Соларен Панел – врв на Пирамида ………….

20 АПРИЛ ЦЕЛОСНО ЌЕ БИД ЕПОСТАВЕН ВО ФУНКЦИЈА НА СОНЦЕ ВО СТАКЛЕНА РАЈСКА ГРАДИНА !!!!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1