14 годишно дете од Свети Николе застрелало маж во глава со воздушна пушка


Во светиниколското село Сопот, Д.Д. (55) бил застрелан во пределот на главата со воздушна пушка калибар 4,5мм од четиринаесетгодишник од Свети Николе.

Настанот се случил во дворот од куќата на Д.Д, на 7 февруари.

Мажот е ранет, а следниот ден случајот го пријавил во полиција.

puska

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1