15.000 туристи од Австрија доаѓаат во Македонија идната пролет


Петнаесет илјади аранжмани и осум чартер летови Виена-Охрид се продадени за наредната пролет.

Соопшти Туристичката агенција „МакСан-Травел“, австриско-македонска компанија, која потенцираше дека оваа бројка е за три пати повеќе од реализираното оваа година.
Македонија е вклучена во каталозите и од чисто австриската компанија „Клуг туристик ГмбХ“, партенр на „ТУИ рајзе центар“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1