16 годишник починал од вдишување на дезодоранс


16 годишно момче од Кент, Томас Таусенд починал откако се “предозирал” од  вдишување на гас од дезедорансот кој го употребувал за да ја прикрие непријатната миризба, бидејќи  избегнувал да се тушира.dezodorans

Полицијата во текот на истрагата во неговата соба нашла 43 боци од дезедоранс, а неговата мајка рекла дека неделно трошел по една боца, бидејќи не сакал да се бања, а често го користел и средството за бричење само да ја прикрие миризбата.

Во крвта на Томас нема траги од алкохол или дрога. Томас бил пет години во згрижувачко семејство, бидејќи пораснал во дом за деца без родители, имал навики да се самоповредува, но неговите блиски тврдат дека никогаш не помислил на самоубиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1