16 лица се повредени во Њу Орлеанс по пукање во парk


Најмалку 16 лица добиле прострелни рани по пукање во американскиот град Њу Орлеанс.

Инцидентот се случил во парк како две непознати лица отвориле оган врз летувалците, многу од кои биле со деца, информира Лаjфњуз Ру. 20151123.rofhyhcull

Полицијата веднаш го блокирала околните улици и паркот, но засега нема информации за задржување на криминалците. според зборовите на еден од очевидците, барем еден од нив бил вооружен со пиштол.

Според последните податоци во паркот во тој  момент се снимал музички клип.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1