27 убиени – 18 деца во Конетикат (Видео)


Sandy+Hook+Elementary+School+where+a+shooting+has+occurred+Најмалку 27 лица се убиени во нападот во основното училиште „Сенди Хук“ во градот Њутаун, во американската држава Конектикат. Меѓу нив има и 18 деца.

Според медиумите застрелан и усмртен е и напаѓачот.

Се претпоставува дека напаѓачот е родител на ученик кој бил во конфликт со директорот на училиштето и утрината во 9 и 30 часот дошол маскиран со две пушки и започнал да пука.

Во училиштето, во кое учат деца од градинка до четврто одделение, имало околу 600 ученици на возраст од 5 до 10 години.

24 год син на наставничка е убиецот на децата во Конетикат – Обама заплака (Видео)

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1