35-годишен Албанец, ја убил сопругата и го киднапирал детето – Полицијата го бара


Шест дена грчката полиција трага по Албанец кој се товари за убиство и киднапирање на малолетник.

Леси Џејмс Клод (35) минатата среда упаднал во станот на 41 годишната сопруга со која во изминатиот период не живееле заедно и пред очите на нивниот 4.5 годишен син, ја убил жената со 3 убоди со нож.

Грчката полиција фотографии од убиецот и синот и бара помош од граѓаните за пронаоѓање на убиецот.

amber-6-

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1