5 академици и екс министер за внатрешни на ред за лустрација


Комисијата за лустрација в четврток ќе ги разгледува досиејата на пет академици, еден поранешен министер за внатрешни работи и на еден поранешен амбасадор, јавува МКД.МК

Се работи за досиеја што веќе биле разгледувани од комисијата, но одлуката за тоа дали биле соработници на тајните служби се одлагала и се барале дополнителни информации.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1